Pojedynek na miny 2019

To już trzecia edycja „Pojedynku na miny”. Tym razem z naszym teatralnym projektem gościliśmy w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. W piątek, 7 czerwca, na scenie sali widowiskowo-koncertowej tej instytucji zaprezentowaliśmy artystyczne talenty młodzieży z „Trójki”. A jest ich nie mało. Z racji idei projektu, zakładającej promocję czytania literackiej klasyki w formie rywalizacji o tytuł najlepszej inscenizacji fragmentu lektury, akcent położyliśmy na uzdolnieniach aktorskich uczniów III LO. W szranki stanęły cztery zespoły z klas pierwszych, z których każdy wystąpił w wylosowanej scenie jednej z czterech komedii Williama Szekspira. Uznanie jurorek, Pani profesor Agnieszki Kubińskiej, Pani profesor Izabeli Kulbaby i Pani profesor Joanny Witkiewicz-Purty, zdobyła grupa teatralna z klasy 1D w scenie z komedii Williama Szekspira „Dwaj Panowie z Werony”. Nie byłoby jednak nastrojowej atmosfery widowiska, gdyby nie niesamowita gra Natalii Śliżewskiej, uczennicy klasy 2C, na saksofonie. W świat teatralnej ekspresji wprowadziła nas też ze znawstwem Weronika Łokucjewska z klasy 2B. Gościnnością i profesjonalnym wsparciem w czasie organizacji wydarzenia wykazali się ponadto pracownicy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Dziękujemy im za to fachowe towarzyszenie, licząc na dalszą współpracę przy realizacji kolejnych projektów.

Grupa teatralna „Mimo”

I wreszcie puenta wydarzenia, czyli debiutancki występ szkolnej grupy teatralnej III LO „Mimo” w spektaklu według scenariusza Pani Beaty Śliż, zatytułowanym „Ziemia, planeta obcych”. Swoje talenty w małej, bezsłownej formie scenicznej zaprezentowali: Kamila Kuczmarska (tegoroczna absolwentka), Ilona Młodzińska (tegoroczna absolwentka), Alicja Młynarczuk (2A), Angelika Grzegorczyk (1D), Izabela Purpurowicz (1D), Piotr Jaszczanin (2D) i Olgierd Ruszczak (1C). W fazie przygotowania projektu uczestniczyło jeszcze troje absolwentów: Justyna Rodziewicz (kompozycja i nagranie wokalu), Magdalena Paprocka (nagrania filmowe do spektaklu) i Robert Wesołowski (udział w nagraniach filmowych do spektaklu). Fotorelację z wydarzenia zrealizowała uczennica klasy 2A, Klaudia Gałan.