Kram z książkami

Kram z książkami to półki, na których udostępniamy tytuły pochodzące z zasobów czytelników.

Zasady korzystania z Kramu:

– zostawiamy na półkach własne książki (po włączeniu do spisu),

– wybieramy tytuły przyniesione przez innych,

– zatrzymujemy wybrane egzemplarze (po odnotowaniu w spisie) na czas lektury,

– po przeczytaniu odkładamy książki na półki (po odnotowaniu w spisie).

Przedłużamy w ten sposób życie zapomnianych tytułów, ukrytych w domowych biblioteczkach oraz zyskujemy szansę na szerszy dostęp do różnego rodzaju twórczości literackiej. Aby z sukcesem zrealizować tę ideę, potrzebujemy waszego zaangażowania.

Koordynatorką wolnego obiegu książki, kontrolującą stan egzemplarzy na półkach, wpisy w wykazie oraz sporządzającą okresowe rankingi najczęściej wybieranych tytułów, w roku szkolnym 2019/2020 została Sara Szerszeń, uczennica klasy 3D.
Ranking najczęściej wybieranych tytułów z Kramu
W II półroczu roku szkolnego 2018/2019 najwyżej w rankingu uplasowały się: trylogia „Wyspa Lewis” Petera Maya i „Niebieskie migdały” Ewy Nowak.
Nowe tytuły w Kramie
– Alexandra Adornetto „Blask”
– Katarzyna Bonda „Florystka”
– Jojo Moyes „Kolory pawich piór”