MIKOŁAJKI w „Koperniku”

III LO w Olsztynie, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich (oddział olsztyński) oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół III LO w Olsztynie 6 grudnia 2019r. o 15.00 organizują w siedzibie szkoły literacko-artystyczne mikołajki. Organizatorzy zamierzają zebrać fundusze na wydanie tomiku poetyckiego Piotra Gwiazdy.

Piotr Gwiazda przez 3 lata był uczniem III LO, latem 1991 r. przed maturą wyemigrował z rodzicami do USA. Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Pittsburghu, gdzie wykłada literaturę angloamerykańską. Jest krytykiem literackim i poetą.

Organizatorzy chcą przybliżyć jego twórczość polskiemu odbiorcy poprzez wydanie tłumaczenia jego wierszy.

Podczas spotkania do nabycia będą wydawnictwa olsztyńskich autorów, absolwentów III LO, m.in. Alicji Bykowskiej –Salczyńskiej, Katarzyny Frankowiak, Marka Barańskiego, Kazimierza Brakonieckiego, Pawła Jaszczuka, Janusza Połoma. Pani Urszula Dudko przekazała na aukcję swój obraz.

Oprawę muzyczną spotkania zapewni teatrzyk satyryczny „Czyści jak łza”. Zaśpiewa i zagra na gitarze Paweł Jaszczuk.

Młodzież III LO poprowadzi kawiarenkę z pysznymi, domowymi wypiekami.

Wstęp wolny.

Zapraszamy! Organizatorzy