PASCH: Szkoły – Partnerzy przyszłości

19 czerwca uczennice klasy pierwszej – grupa z rozszerzonego niemieckiego wzięła udział w obchodach 10-lecia projektu PASCH: Szkoły – Partnerzy przyszłości w Szkole Podstawowej nr 5. Pani Dyrektor Danuta Gomolińska zabrała głos, przypominając genezę projektu i rozpoczęcie współpracy między ówczesnym Gimnazjum nr 12 a III Liceum Ogólnokształcącym.

Obchody uświetniła swoim występem Natalia Śliżewska – uczennica naszej szkoły wprawiając w zachwyt wszystkich słuchaczy piosenką ,,Besser werden’’ Yvonne Catterfeld. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali m.in. przedstawienie teatralne w języku niemieckim, słynną Kartoffelsalat i wiele innych atrakcji. Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki projektowi w III LO już ponad 60 uczniów przystąpiło do certyfikatu Deutsches Sprachdiplom B2/C1.