Uczniowie trójki w poszukiwaniu wiosny nad Sekwaną

Zaledwie 9 m-cy po ostatnim obycie we Francji, uczniowie naszego liceum po raz kolejny udali się z wyprawą do tego fascynującego kraju. Ponieważ ostatnim razem skupiliśmy się głównie na odkrywaniu uroków Bretanii, tym razem celem naszej wyprawy uczyniliśmy wyłącznie Paryż. Warto było. Poza zobaczeniem wszystkiego, co będąc w Paryżu zobaczyć należy, czyli Wieży Eiffla, Notre Dame, dzielnicy Montmartre, Muzeów Luwru i d’Orsay,…, skupiliśmy się na poszukiwaniu paryskich śladów wielkich Polaków. Skutecznie…W pogoni za coraz to nowymi dowodami obecności naszych rodaków nad Sekwaną, udało nam się zobaczyć muzeum Mickiewicza, Chopina, Skłodowskiej Curie. Zobaczyliśmy hotel Lambert, Panteon, gdzie pochowana jest nasza dwukrotna noblistka, cmentarz Pere Lachaise z zawsze świeżym, biało-czerwonym kwieciem na grobie Chopina oraz wiele, wiele innych, ciekawych miejsc wydeptanych przez największych z naszych największych. Wspaniałe przeżycia…A na koniec… Paryż z perspektywy Sekwany. Słońce, kasztany, akordeon….Można chcieć więcej..?