V Warsztaty filozoficzne na UWM

30 marca 2017 uczniowie klasy 1 d wzięli dział w piątych warsztatach filozoficznych zorganizowanych przez Instytut Filozofii.

Tegoroczna edycja cieszyła się większym zainteresowaniem niż poprzednie. Byli uczniowie i nauczyciele z olsztyńskich liceów (I LO, II LO, III LO, V LO, VI LO, Liceum Akademickiego) oraz liceów w Giżycku i w Węgorzewie.

Tegoroczne wykłady i dyskusje pozwoliły zmierzyć się uczniom z filozofią klasyczną w ujęciu praktycznym (dr Tomasz Dreikopel). Dyskutowaliśmy nad zagadnieniami przyszłości człowieka i roli transhumanizmu (dr Jacek Sobota). Rozważaliśmy filozoficzne i psychologiczne kwestie komunikacji (dr Marek Jawor). Wspólnie analizowaliśmy trendy i zastanawialiśmy się nad licznymi formami i znaczeniem designu (dr hab. Andrzej Kucner).