Wyjazdy zagraniczne

KOPERNIK PODRÓŻUJE…

Tradycją już stało się, że późna jesień budzi w uczniach Kopernika zew przygody, włóczęgi i wrażeń podróżniczych. Podążając za tym intrygującym pragnieniem poznania nowych miejsc i ludzi, rozeznania się w nowych smakach, doświadczenia niewygody, ale i zachwytu, tym razem bardzo silna, bo bez mała 30 osobowa grupa uczniów naszej szkoły, odwiedziła Brukselę i Paryż. Poniżej, kilka miejsc i chwil, utrwalonych w kadrze aparatu.

Tym razem globtroterzy III LO na Lazurowym Wybrzeżu!

Kolejna wyprawa w świat miłośników podróży naszego liceum przeszła do historii. Bagaż podróżniczych wrażeń wzbogacił się w tym roku o wspomnienia z Mediolanu, Monte Carlo, Nicei, Marsylii i Wiednia. Po raz kolejny nie zawiódł kierunek i pogoda. W niemalże 30-stopniowym upale zwiedzaliśmy malownicze miasta i miasteczka Lazurowego Wybrzeża upajając się intensywnością barw, zapachów i bogactwa lokalnej architektury. O tym, że podróże, oprócz bezsprzecznego wymiaru dydaktycznego, są jednocześnie wyśmienitą okazją do integracji, dobrej zabawy, a nawet możliwości kąpieli w październiku, niech zaświadczy kilka zdjęć w załączniku….