Enter Your Future

W dniach 6-10października 2014 roku III LO po raz kolejny gościło  przedstawicieli międzynarodowego wolontariatu studenckiego AIESEC.
Program jest realizowany we współpracy z UWM w Olsztynie i nosi nazwę „Enter Your Future”. W tym roku młodzi wolontariusze reprezentowali Rumunię i Malezję.

Wolontariusze odwiedzali  klasy w ramach lekcji języka angielskiego i godzin wychowawczych.
W czasie swojego pobytu w „Trójce” prowadzili zajęcia w języku angielskim, przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje, zapoznawali licealistów z kulturą, zwyczajami i specyfiką swoich krajów.  Pokazywali też jak wiele możliwosci  – także tych związanych z podróżami i turystyką –daje prospołecznikowska postawa i otwarcie na inne społeczności i kultury.

Realizowany w szkole program wspiera szerzeniu tolerancji oraz kreowaniu świadomego myślenia o innych kulturach, zwyczajach  i religiach. Pokazuje uczniom możliwości rozwoju, pogłębia wiedzę na temat przedsiębiorczości, globalnej edukacji, historii i geografii. „Enter Your Future” jest znamienną nazwą. Projekt został bardzo pozytywnie przyjęty przez  uczniów „Trójki”.

Możesz również polubić…

Skip to content