Europejska noc naukowców

26 września  2014r. w Olsztyńskiej Szkole Wyższej w Olsztynie,  Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN   zorganizował tegoroczną i przyszłoroczną edycję projektu „Noc Naukowców” (Researchers’ Night), finansowanego przez Komisję Europejską w ramach Programu HORYZONT 2020.
Organizowana od 2005 r.
Noc Naukowców odbywa się co roku w czwarty piątek września. W tym roku, 26 września, wzięły w niej równocześnie udział 23 kraje europejskie. W Polsce Noc Naukowców, poza Olsztynem, obchodzona była w Poznaniu (Politechnika Poznańska), Krakowie (Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego) i Szczecinie (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny).
Głównym celem Nocy Naukowców jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań.
Dzięki współpracy z OSW oraz Panem Kamilem Kończyk, mogliśmy wziąć udział w popularno-naukowych pokazach, warsztatach, interaktywnych eksperymentach i innych atrakcjach, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć jak wielkie znaczenie mają osiągnięcia nauki w naszym codziennym życiu i jak fascynująca może być praca badacza.
Nasza Szkoła wysłała do OSW wolontariuszy, aby pomagali w przedsięwzięciu (Ania Kowalik IIIb, Daria Kruk IIId, Aneta Brzuszkiewicz IIId). Gratulujemy udziału!

Może Ci się również spodoba

Skip to content