Sprawozdanie z VI Koncertu Charytatywnego

Sprawozdanie z VI Koncertu Charytatywnego pod hasłem „Wspieramy Stypendium im. Marcina Antonowicza”
19 marca 2015r. Stowarzyszenie „Pro Patria” i III LO w Olsztynie już po raz szósty zorganizowało Koncert Charytatywny na rzecz Stypendium im. Marcina Antonowicza. Jak co roku, koncert zaszczycił swoją obecnością Pan Kazimierz Antonowicz, tata Marcina.
Koncert rozpoczął zespół muzyczny III LO pod kierunkiem pani Marty Giera – Chruszczyńskiej, który zaśpiewał hymn „O Warmio miła”. Po powitaniu gości i przypomnieniu, że celem Koncertu im. Marcina Antonowicza jest wspieranie uzdolnionej młodzieży z Olsztyna i okolic, wystąpili państwo Teresa i Władyslaw Kałudzińscy, którzy podarowali szkole 2 wydawnictwa, jedno dotyczące osoby Marcina Antonowicza, a drugie o życiu Mikołaja Koperniku.
Na początku gościnnie wystąpili najmłodsi artyści Orkiestry Smyczkowej Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach pod kierunkiem pani profesor Ewy Wiśniewskiej, wzbudzając entuzjastyczne przyjęcie przez słuchaczy. Potem z wielkim profesjonalizmem licytacje poprowadzili pani Bożenna Ulewicz i pan Wojciech Ruciński. Drugą częścią koncertu smyczkowego, w wykonaniu starszych uczennic Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach kierował pan profesor Paweł Panasiuk. Na scenie zobaczyliśmy jeszcze utalentowanych tancerzy i muzyków z III LO. Tańce latynoamerykańskie zaprezentowali: Kinga Ligęzowska i Oskar Biedrzyński. Kwartet saksofonowy w składzie: Patrycja Ciborowska, Wiktoria Chojnacka, Paulina Mieczykowska i Adrianna Zmudzińska wykonał składankę utworów Michela Jacksona w aranżacji Huelina. Potem goście Koncertu mogli wysłuchać dwóch popisów gitarowych Doriana Bacy i Macieja Torhana. W duecie gitarowo-wokalnym wystąpili: Krystian Zieliński i Aleksandra Zienkiewicz. Ciekawy był także występ Anny Kowalik, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Kabaretu Starszych Panów „Kaziu, zakochaj się”. Podczas Koncertu wystąpiła jeszcze Karolina Polewaczyk z piosenką „Tańczące Eurydyki” oraz Zuzanna Stepnowska z piosenką „Pover of love”. Za fantastyczne przygotowanie uczniów do występów składam serdeczne podziękowania pani profesor Elżbiecie Andrasz, która od początku jest bardzo zaangażowana w przygotowanie Koncertu. Dziękuję również pani Zofii Kozłowskiej, pani profesor Beacie Śliż i pani profesor Joannie Gełdon. Podczas licytacji cennych darów dużym zainteresowaniem cieszyły się albumy, książki i wydawnictwa podarowane przez IPN, którego Naczelnik Oddziału w Olsztynie, pan Waldemar Brenda, osobiście uczestniczył w Koncercie. Nie brakowało też chętnych na pamiątkowe monety NBP, które zostały wylicytowane za kwotę 800zł. Prawdziwym rarytasem aukcji był jednak obraz niedawno zmarłego olsztyńskiego artysty, pana Aleksandra Wołosa. Jego „Kapliczka” osiągnęła w licytacji cenę 2 tysięcy zł. Wśród darczyńców należy wymienić jeszcze instytucje, które od lat wspierają naszą inicjatywę: Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego, Urząd Miasta w Olsztynie, Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, „Agencję Fotograficzno –Wydawniczą Mazury” w Olsztynie, IPN w Warszawie, w Białymstoku i w Olsztynie, NBP w Warszawie, Hurtownię Elektryczną „ELMEX” w Olsztynie, Centrum „BARKA” w Górowie Iławeckim, Zakład Ramkarski „Promyk” w Olsztynie. Prezydent Olsztyna, pan Piotr Grzymowicz już po raz drugi objął Koncert Honorowym Patronatem. Patronat medialny sprawowała nad Koncertem „BezWierszówka”. Ponadto Koncert relacjonowało Radio Olsztyn i portal olsztyn24.pl.
Od lat Koncert wspierają także osoby prywatne, wśród nich: Andrzej Stachurski, Pakuła Paweł – olsztyński bukinista, Melania Olędzka, Krystyna Sól, Saniewska Bożena, Złakowski Zenon, Wacława Ledzińska, Maria Matczuk, Jerzy Szmit, Janina Stępień, Teresa i Władysław Kałudzińscy, Kazimierz Antonowicz.
Co roku atrakcją jest kawiarenka, która serwuje przepyszne ciasta domowego wypieku przygotowane przez uczniów ze wszystkich klas III LO i ich rodziców. W tym roku ciasta na Koncert przygotowali również pani Karolina Polakowska i państwo Teresa i Władysław Kałudzińscy.
Dzięki wspólnej pracy wielu ludzi dobrej woli VI Koncert Charytatywny można zaliczyć do bardzo udanych, udało się zgromadzić 10.200zł. Kapituła Stypendium im. Marcina Antonowicza w czerwcu 2015r. rozpatrzy wnioski i przyzna stypendia uzdolnionym uczniom olsztyńskich liceów.
Danuta Gomolińska

Może Ci się również spodoba

Skip to content