Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

9 czerwca 2015r. uczniowie klasy: 1C, 1D, 2C i 2D III LO w Olsztynie mieli okazję spotkać się z wyjątkową osobą. Na zaproszenie pani poseł Lidii Staroń przyjechała do Olsztyna sędzia pani Anna Maria Wesołowska. W szczelnie wypełnionej auli I LO spotkała się młodzież z tej szkoły, III LO i II LO w Olsztynie.Pani A. M. Wesołowska opowiadała o swoim bogatym doświadczeniu prawniczym, przywoływała niezwykle pouczające przykłady młodych ludzi, którzy weszli w konflikt z prawem i omawiała skutki ich działań. Zapytała, kto z obecnych myśli o studiowaniu prawa i powiedziała, że te osoby powinny szczególny nacisk położyć na naukę języka polskiego, który jest niezbędny przy pisaniu uzasadnień wyroków (jej uzasadnienie wyroku w sprawie słynnej „Ośmiornicy” liczyło ponad 400 stron) i matematyki, która uczy logicznego myślenia i nie pozwala wodzić się za nos przestępcom. Uczennica klasy 2D, Klaudia Mierzejewska, miała okazję przymierzyć togę sędziowską. Uczennica myśli o studiach prawniczych. Pani sędzia zachęcała młodzież do uczestnictwa w rozprawach sądowych w ramach lekcji wychowawczych i prowadzenia w szkołach kącików prawnych. Uczestnicy spotkania zadawali pytania, na które wyczerpująco odpowiadała pani sędzia..Fotorelacja ze spotkania poniżej.