Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

[foogallery id=”16937″]Po przerwie wakacyjnej społeczność III LO im M. Kopernika
w Olsztynie uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2015/2016.
W inauguracji wzięli udział przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych: pani Teresa Baranowska –Sitrska – sekretarz Zarządu, pan Eugeniusz Pacewicz – Prezes Koła „Zatorze”, pan Stanisław Witek i pan Stanisław Anculewicz. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej reprezentował pan Stanisław Malinowski a Związek Sybiraków pan Henry Truskowski i pan Zygmunt Dzięgielewski.
W tym historycznym dniu, w 76. Rocznicę wybuchu II wojny światowej, członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych przekazali pod opiekę naszej szkole Sztandar Koła „Zatorze”, co jest dla nas wielkim zaszczytem i wyróżnieniem dla III LO w Olsztynie.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Gomolińska, która kierując swoje słowa w szczególności do uczniów klas pierwszych pogratulowała im przyjęcia w poczet uczniów „Trójki”, przedstawiła Kadrę Pedagogiczną oraz zachęciła do wytężonej nauki.
Duże wrażenie na uczniach zrobiło wystąpienie uczestnika walk o niepodległość w czasie II wojny światowej – Pana Eugeniusza Pacewicza, który w niezwykły sposób przedstawił trud i ofiarność żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny.
Następnie głos zabrała przedstawicielka Samorządu Szkolnego Laura Misiowiec, która zachęciła pierwszoklasistów
do zaangażowania się w pracę Samorządu i motywowała do nauki
w rozpoczynającym się roku szkolnym.
Po uroczystych przemówieniach, aby potwierdzić gotowość
do bycia świadomym swoich obowiązków uczniem, pracującym dla dobra naszych rodzin, przyjaciół i całej szkolnej społeczności, uczniowie klas pierwszych złożyli akt ślubowania.
Uroczystość przygotowaną pod kierunkiem pana Dawida Kazańskiego poprowadzili uczniowie klasy II B: Martyna Moszczyńska i Michał Wiśniewski