OC DZIAŁANIA CHARYTATYWNE SZKOLNEGO KOŁA PCK – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

DZIAŁANIA CHARYTATYWNE SZKOLNEGO KOŁA PCK

Przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie szkolnego koła PCK zorganizowali tradycyjną już zbiórkę słodyczy do paczek przygotowywanych przez PCK dla biednych rodzin.

W sobotę i niedzielę (12 i 13 grudnia 2015 r.) uczniowie III LO brali udział w akcji „Mikołaj – Dzieciom” przeprowadzonej przez Polski Komitet Pomocy Społecznej. Dwunastu wolontariuszy pomagało w zbiórce żywności w olsztyńskich sklepach.

Przedstawiciele Samorządu Szkolnego zbierali również zabawki, które trafiły do małych pacjentów Szpitala Dziecięcego.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, ofiarodawcom i inicjatorom działań charytatywnych.