Dzień otwarty

kryteria2016

23 kwietnia odbył się w naszej szkole dzień otwarty. Wydarzenie to przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, było radośnie, kolorowo, a co najważniejsze naukowo!

Każdy, kto przyszedł do naszej szkoły mógł spotkać i porozmawiać z Szekspirem, który zaszczycił nas swoją obecnością. Ale to nie wszystko, uczniowie klas pierwszych zabrali uczestników w podróż po Europie. Tak więc były autografy od piłkarzy FC Barcelony, przeróżne francuskie sery, niemieckie pogawędki, angielska herbata i włoskie klimaty.

Można było zasięgnąć porady dotyczącej naboru, dowiedzieć się, czym jest międzynarodowy egzamin DSD oraz poczuć się jak w Familiadzie.

Po inspirującej podróży uczniowie pozwolili nam przenieść się w czasie, spotkać z Jagiełłą i zjeść z nim sowity posiłek w średniowiecznej karczmie. Warto było spróbować swoich sił, wcale nie fizycznych, w eksperymentach chemicznych. Dzięki nim już każdy potrafi przebić balon małym paluszkiem. Były też mikroskopy i biologiczne wyzwania, wyścigi robotów i matematyczne łamigłówki, nie wspominając o gramatycznych potyczkach w pracowni języka polskiego.

Innymi słowy, nauka i zabawa w jednym!!! Takie właśnie jest III Liceum Ogólnokształcące, bo wysokie wyniki można osiągać nie tylko poprzez pracę umysłową, ale także dzięki dobrej zabawie.

[foogallery id=”17470″]

Może Ci się również spodoba

Skip to content