Obóz Naukowy w Nowej Kaletce.

W dniach 22.09.-24.09.2016 klasa 2B, pod dowództwem wychowawcy Anny Szafarzyńskiej i czujną opieką pani Ewy Kowalskiej, spędziła dwie noce na obserwacji nieba w ośrodku wypoczynkowym Kłobuk w Nowej Kaletce. Mimo niskich temperatur nocą atmosfera była bardzo ciepła a niebo w czasie obserwacji 22.00 – 01.00 prawie bezchmurne. Dysponowaliśmy dwoma teleskopami oraz pomocą w ich obsłudze w osobie Łukasza Szymańskiego, tegorocznego absolwenta i właściciela jednego z teleskopów.

Celem wyjazdu było wykorzystanie umiejętności posługiwania się obrotową mapą nieba i znalezienie wszystkich jesiennych gwiazdozbiorów.

W ciągu dnia klasa funkcjonowała bardzo aktywnie. Wyprawa do Parku rozrywki Bartbo zaowocowała kilkoma siniakami po grze w paintball oraz dobrymi wspomnieniami po buszowaniu w labiryncie kukurydzy. Niestety z powodu opadów musieliśmy zrezygnować z wycieczki kajakami do ptasiej wyspy.

Klasową wyprawę uważam za bardzo udaną, są już wstępne plany na wyjazd czerwcowy. Tym razem na obserwacje tarczy księżyca w pełni i gwiazdozbiorów wiosennego i letniego nieba.

[foogallery id=”17784″]

Może Ci się również spodoba

Skip to content