Spotkanie z filozofią

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję zetknąć się z zagadnieniami filozoficznymi. Tym razem klasa 1 d uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pana dr. Piotra Wasyluka na temat: Przez wyobraźnię do rzeczywistości – utopia jako prototyp.
Zajęcia polegały na mówieniu idei utopii oraz jej roli w projektowaniu rzeczywistości. Warsztat obejmował pracę nad wizją utopijną; jego częścią było wskazanie, że stworzony model może stanowić w pełni ukształtowaną wizję utopijną lub, po odpowiedniej analizie i opracowaniu, model działania/rozwiązania,/ aktywności gotowy do realizacji.
To już trzecie spotkanie z pracownikami naukowymi z Instytutu Filozofii UWM w naszej szkole. Dwa poprzednie wykłady dotyczyły zagadnień zła oraz nihilizmu.

Może Ci się również spodoba

Skip to content