Historyczne spojrzenie na Olsztyn

Olsztyn/Allenstein – pocztówki z przeszłości to projekt realizowany przez Stowarzyszenie kulturowe Borussia, w którym uczestniczą uczniowie pierwszej klasy humanistycznej III LO.
Celem projektu jest stworzenie przy pomocy starych niemieckich fotografii wystawy i przewodnika po ciekawych miejscach, w których stary Olsztyn łączy się z nowoczesnością. Uczniowie będą zdobywać wiedzę z lokalnej historii, którą wykorzystają w działaniach artystycznych i medialnych.

Pierwsze spotkanie odbyło się już we wtorek 7 marca 2017. Uczestnicy projektu – uczniowie klasy 1D – uczestniczyli w wykładzie o historii Olsztyna, prowadzonym w siedzibie Borussii przez pana Rafała Bętkowskiego, dyrektora Centrum Techniki i Rozwoju Regionu, który za pomocą starych pocztówek i map ukazał piękno dawnego Olsztyna, nawiązując przy tym do historii tego miasta. Wykład uatrakcyjniło wyjście do Muzeum Nowoczesności mieszczącym się w zrewitalizowanym tartaku Raphaelsohnów, gdzie można było przenieść się do przedwojennego miasta.

Może Ci się również spodoba

Skip to content