V DNI SERWERYNA PIENIĘŻNEGO

W ramach obchodów V Dni Seweryna Pieniężnego , w dniu 24 lutego 2018 roku uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie uczestniczyli w uroczystości pod pomnikiem Serweryna Pieniężnego przy Olsztyńskich Zakładach Graficznych w Olsztynie.

W składzie Pocztu Sztandarowego wystąpili uczniowie  z klasy III B: Natalia Gieroim,  Klaudia Ancewicz, Mateusz Szczechla. Opiekun Pocztu, pan Grzegorz Węgrecki zadbał, aby godnie  reprezentowali III LO podczas obchodów 78 rocznicy śmierci Seweryna Pieniężnego.

Kwiaty pod pomnikiem w imieniu całej społeczności III LO w Olsztynie złożyła pani wicedyrektor Anna Kutnik. Następnie zebrani oddali hołd Rodzinie Pieniężnych  przy grobie na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie.

25 lutego 2018r. w Muzeum Nowoczesności w Olsztynie odbyła się uroczysta Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur, którą uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego uczniów III LO w Olsztynie. Zespół w składzie: Aleksandra Brzezińska, Maria Kryczka, Klaudia Klifeld, Jolanta Zychowicz, Adam Sikora, Jakub Kuciński, Waldemar Wydymus pod kierunkiem pani dr Elżbiety Andrasz wykonał hymn „O Warmio moja miła” oraz złożył dziennikarzom serdeczne życzenia z okazji ich święta, życząc owocnego i odważnego wykonywania zawodu żurnalisty. W tej części uroczystości uczestniczyła także dyrektor III LO w Olsztynie, pani Danuta Gomolińska, która w roku  2017 otrzymała Honorowe Wyróżnienie  za zasługi dla Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – tytuł PRZYJACIELA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO ODDZIAŁU SDP.

III LO w Olsztynie od pięciu lat regularnie uczestniczy w Dniach Seweryna Pieniężnego  organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.