Wymiana

No i zakończyła się rewizyta uczniów z partnerskiego gimnazjum w Offenburgu…..
Program tygodnia polsko-niemieckiego w Olsztynie był bardzo napięty. Przede wszystkim trzeba było dokończyć prace nad tematem projektu „Zamki średniowiecznej Europy” i pochwalić się swoimi wynikami. W tym celu odbyto wycieczki do zamków w Olsztynie i Malborku. Poza tym uczniowie spędzili 2 dni w Warszawie, gdzie m.in. odwiedzili Muzeum Narodowe i Centrum Nauki Kopernik. W Olsztynie uczniowie spotkali się z przedstawicielem Fundacji Borussia panią Kornelią Kurowską w domu Mendelsohna oraz z panem Otto Tuszyńskim ze Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej, gdzie poznawali historię Olsztyna i regionu z aspektami ich wielokulturowości. Goście zobaczyli też nowy Olsztyn: spotkali się z astronomem w Olsztyńskim Obserwatorium i uczestniczyli w projekcji Olsztyńskiego Plantetarium. Spotkanie było wypełnione też rozrywką, zabawami ruchowymi i językowymi oraz przednim wakacyjnym i regionalnym jedzeniem – impreza integracyjna pod Olsztynem oraz rekreacją wodną (wyjazd do Mikołajek i rejs łodziami motorowymi po jeziorach Mazur).
Nasza wymiana szkolna jest dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.