Z wizytą w Centrum Symulacji Medycznych UWM w Olsztynie

Uczennice ze Szkolnej Drużyny Pierwszej Pomocy złożyły wizytę w Centrum Symulacji Medycznych na UWM w Olsztynie. Była to nagroda za zdobycie pierwszego i drugiego miejsca w majowych zawodach pierwszej pomocy zorganizowanych przez ARS-MED w Olsztynie. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z procesem szkolenia praktycznego przyszłych lekarzy i ratowników medycznych. Największą niespodzianką była możliwość wykonania praktycznych ćwiczeń na fantomach w zakresie udzielania pierwszej pomocy na poziomie ratownictwa medycznego.