Druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego

Czy da się zdobyć 10 tysięcy złotych po prostu mówiąc o czymś, co nas interesuje? Jak najbardziej. Wystarczy wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym.

 

Eliminacje do drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego dla uczniów szkół średnich właśnie ruszają. Zwycięzca – wyłoniony w finale, który odbędzie się w kwietniu 2019 w Warszawie – otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł. Organizatorem konkursu jest Fundacja Akademia Retoryki Igora Zalewskiego.

 

Po sukcesie, jakim okazała się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, Fundacja Akademia Retoryki po raz drugi zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zmagań. Celem przedsięwzięcia jest – jak mówi twórca Akademii, Igor Zalewski – promocja wśród młodzieży mody na swobodne, ładne i efektowne mówienie po polsku.

 

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie na adres konkurs@akademiaretoryki.pl  2-minutowego filmu z własnym wystąpieniem na dowolny temat. Ważny warunek – filmy nie mogą być montowane. Termin nadsyłania prac mija 10 grudnia 2018.

10 najlepszych mówców, których wybierze jury, przejdzie do finału.

 

Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się 14 kwietnia 2018 w Warszawie. Na tym etapie Konkursu uczestnicy wygłoszą 5-minutowe przemówienie na zadany temat. Wystąpienie będzie oceniane przez siedmioosobowe jury. Główna nagroda wynosi 10 000 zł. Drugie miejsce otrzyma 5 000 zł, a trzecie – 3 000.

 

Finał zostanie poprzedzony jednodniowymi warsztatami retorycznymi, podczas których uczestnicy będą szlifować swoje umiejętności w tym zakresie i przygotują się do ostatecznego starcia. Zajęcia poprowadzą najlepsi specjaliści w dziedzinie wystąpień publicznych, retoryki, przemawiania i kultury mowy.

 

Głównymi partnerami Konkursu są PKO Bank Polski i PKN Orlen. Patroni medialni to: TVP Kultura, Program Trzeci Polskiego Radia, tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Cogito.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej Akademii Retoryki: https://akademiaretoryki.pl/ogolnopolski-konkurs-retoryczny/. Informacje o konkursie będą również pojawiać się na stronie Akademii na Facebooku: https://www.facebook.com/akademia.retoryki/.

Może Ci się również spodoba

Skip to content