XIX Pielgrzymka Maturzystów III LO 24-25 kwietnia 2019 r.

Jak co roku, od 19 lat, Maturzyści naszej szkoły wyruszyli na autokarową Pielgrzymkę na Jasną Górę, do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Uczniom kończącym naukę towarzyszyli Pani Dyrektor – Danuta Gomolińska, ks. Józef Bach i katecheta Elżbieta Andrasz. O 7 rano 24 kwietnia 2019 r. Maturzyści pokłonili się Czarnej Madonnie i zawierzyli Jej wszystkie swoje życiowe plany i trudności. Po południu zwiedzili Wadowice i zjedli smaczne papieskie kremówki. Pod wieczór, już w Kalwarii Zebrzydowskiej, chodzili górskimi, pątniczymi szlakami w największym w Polsce sanktuarium pasyjno- maryjnym. Następnego dnia modlili się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, zwiedzili Wawel i Stare Miasto w Krakowie. Zmęczeni, ale wzmocnieni duchowo wrócili 26 kwietnia o 1.00 w nocy do Olsztyna.

[ngg src=”galleries” ids=”126″ display=”basic_thumbnail”]