POŻEGNANIE PANI PROFESOR LIDII BEDNARSKIEJ

Szanowni Państwo Absolwenci III LO w Olsztynie, Nauczyciele, Emerytowani Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie naszego Liceum, z ogromną przykrością informuję, że dziś, 10 lipca 2020 r. w wieku 92 lat, odeszła od nas Pani Profesor Lidia Bednarska.

Wspaniały nauczyciel geografii, wychowawca wielu pokoleń uczniów III LO i nowych nauczycieli. Osoba z charyzmą i temperamentem, człowiek kochający uczniów i wspierający ich w każdej trudnej sytuacji. Nauczyciel, który znał losy absolwentów i z wieloma z nich utrzymywał długoletnie kontakty. Cechowała się wyjątkową pracowitością, znakomitą pamięcią i jasnością umysłu. Kochała ludzi, zawsze była ich ciekawa. Absolwenci wszystkich roczników z wielkim szacunkiem i wdzięcznością wspominają Panią Profesor.

Z inicjatywy Absolwentów, przy jednogłośnej aprobacie Rady Pedagogicznej, Pani Profesor Lidia Bednarska została uhonorowana  HONOROWĄ MATURĄ III LO.

Do ostatnich dni interesowała się losami III LO w Olsztynie, kierunkami rozwoju szkoły, życiem Absolwentów i Kolegów Nauczycieli pracujących w szkole i emerytowanych.

Szanowna Pani Profesor, chylę przed Panią czoło i ogromnie się cieszę, że dane mi było poznać Panią osobiście. Dziękuję za  możliwość korespondowania z Panią, mądre i budujące słowa oraz życzliwe wspieranie mojej pracy.

Jestem głęboko przekonana, że do Pani życia i powołania pedagogicznego odnoszą się słowa Horacego: „Nie wszystek umrę, zostanie po mnie cząstka nie byle jaka”.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

Danuta Gomolińska, Dyrektor III LO w Olsztynie

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek 16.07.2020 r. o godzinie 10 00 w Kościele Ojców Cystersów w Gdańsku-Oliwie przy ulicy Leśnej mszą świętą za dusze zmarłej.
Ceremonia pochowania odbędzie się o godzinie 11 30 na Cmenatrzu katolickiem w Sopocie przy ulicy Malczewskiego.

Możesz również polubić…

Skip to content