Jesienne konkursy biblioteki

Oferta skierowana jest do uczniów III LO, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rywalizacji na polu literatury i sztuki fotografii. Nasza propozycja to dwa wewnątrzszkolne konkursy: „Jesienne zaczytanie” i „Pierwsze wiersze”. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminów, przygotowanie prac w zgodzie z ich zasadami oraz o przesłanie zgłoszeń pocztą elektroniczną na podany adres organizatora.

Regulamin_pierwsze wiersze_21-22

Regulamin_jesienne zaczytanie_21-22

Wpatrzeni w monitory, połączeni online nie przestają być kreatywni. Kim są? To ludzie ze szkolnej grupy teatralnej „Mimo”, działającej przy bibliotece III LO. Kolejny raz próbują swoich sił w tworzeniu, niezależnie od wyjątkowego oporu materii. W tym roku sięgają po inne narzędzia, by dotrzeć do swojego odbiorcy. Miał być spektakl na deskach, będzie forma teatralna w filmowym kadrze. Trzymamy kciuki za realizację ich projektu „Maskarada”.

Pojedynek na miny 2021

Tegoroczny Pojedynek rozpoczęliśmy w trybie zdalnym, ale jego finał w dniu 1 czerwca zrealizowaliśmy w formie stacjonarnej. W związku z datą wydarzenia hasłem teatralnej zabawy stał się tytuł piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Pantomimiczną interpretację znanego utworu w wykonaniu reprezentantów klas 1A, 1B, 1C i 1D zarejestrowaliśmy w czasie foto-sesji w plenerze.

Za jej zorganizowanie odpowiadał zespół z klasy 2F, którego koordynatorką została Paulina Luśnia.  Autorką zdjęć do foto-animacji jest Weronika Szpakowska. Piosenkę zaaranżowała i zaśpiewała Lisa van der Burgt. Animację zmontowała Adrianna Borowska. Filmiki w czasie Pojedynku nagrywała Oliwia Florkowska, a żywioł backstage’u utrwaliła na fotografiach Wiktoria Kajetaniak.

Pojedynek na miny przed obiektywem aparatu dzielnie toczyli aktorzy z klasy 1A: Emilia Iwanowska, Julia Narkiewicz i Karol Zyśk; z klasy 1B: Kinga Chwesiuk, Dominik Koziatek i Michał Regin; z klasy 1C: Aleksandra Kurzeja i Maja Wieczorek oraz z klasy 1D: Marta Bejnar, Karolina Jończyk, Oliwia Łojewska, Natalia Olszewska, Kornelia Ruczyńska i Emilia Ślepokura.

Zdjęcia wykonane w czasie foto-sesji można obejrzeć na innej podstronie tej zakładki („Kreatywna Ściana”), a foto-animację i filmiki z wydarzenia – na szkolnym Facebooku oraz fanpage’u biblioteki (@Bibelot3LO).