Aktualności

Jesienne konkursy biblioteki

Oferta skierowana jest do uczniów III LO, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rywalizacji na polu literatury i sztuki fotografii. Nasza propozycja to dwa wewnątrzszkolne konkursy: „Jesienne zaczytanie” i „Pierwsze wiersze”. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminów, przygotowanie prac w zgodzie z ich zasadami oraz o przesłanie zgłoszeń pocztą elektroniczną na podany adres organizatora.

Zal_2_Regulamin_jesienne-zaczytanie_20-21.pdf

Zal_3_Regulamin_pierwsze-wiersze_20-21.pdf

Zakochany „Kopernik”

Walentynkowa promocja czytelnictwa i biblioteki

14 lutego  okazał się w tym roku prawdziwą inspiracją dla organizatorki wydarzeń czytelniczych w bibliotece III LO, pani Beaty Śliż. Już dzień wcześniej uczniowie „Trójki” mogli uczestniczyć w cyklicznym spotkaniu, zwanym Zlotem Moli, tym razem utrzymanym w estetyce i tematyce walentynkowej. Prelekcję poświęconą miłosnym konwencjom w kulturze, w tym popkulturze, wygłosiła uczennica klasy 3D, Katerina Frangakis. Jej wystąpieniu towarzyszyła burzliwa dyskusja z udziałem, m.in. Alicji Załęskiej (3B), Elliny Rudenko (3C), Sary Szerszeń (3D), Katarzyny Molesztak (2B), Aleksandry Bojarskiej (2D), Małgorzaty Wolanin (2D), Izabeli Purpurowicz (2D), Konrada Awsiukiewicza (3B) i Piotra Jaszczanina (3D).

W dniu św. Walentego starsi i młodsi użytkownicy szkolnej biblioteki zostali zaproszeni na Randkę z książką. Wielu z nich skorzystało z tej oferty, ponieważ wszystkie wytypowane do niej tytuły, opakowane w formie prezentów, zostały wypożyczone. Moment dokonywania wyboru egzemplarza metodą „w ciemno” budził wiele emocji. Czas pokaże czy każda, zaaranżowana w ten sposób, randka z literaturą była udana.

14 lutego od rana na uczniów, nauczycieli i innych pracowników III LO czekała okolicznościowa niespodzianka, przygotowana przez grupę teatralną „Mimo”, pod kierunkiem pani Beaty Śliż. W przestrzeni galerii prac młodzieży na korytarzu szkoły została zaprezentowana wystawka fotografii, zatytułowana „Pensjonarskie sentymenty”. W scenkach korespondujących z tematyką Walentynek wystąpili: Aleksandra Bojarska (2D), Angelika Grzegorczyk (2D), Natalia Sołowiej (1A), Małgorzata Wolanin (2D) i Piotr Jaszczanin (3D).

Walentynki w bibliotece, połączone z promocją książki i biblioteki, należy uznać za udany projekt czytelniczy.

Skip to content