Noc Bibliotek 2021 w „Koperniku”

Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek brzmiało: „Czytanie wzmacnia”. W „Koperniku” potraktowaliśmy je bardzo serio i zaangażowaliśmy się zespołowo w przygotowanie wydarzenia. Dzięki temu zrealizowaliśmy parę udanych akcji i projektów:

– Mocne tytuły – nagrania autorskich recenzji książek z dziedziny psychologii (pedagog, p. Karolina Burdalska)

– Sleeveface – kreatywne fotografie z książką (uczniowie p. Joanny Toczko)

– Niezapomniane tytuły 1 – nagrania wywiadów z nauczycielami (uczennice p. Ewy Kiryły)

– Niezapomniane tytuły 2 – reporterska sonda na żywo wśród uczniów (uczennice pod opieką p. Karoliny Burdalskiej)

– Bookcrossing – akcja dzielenia się książkami z bibliotek domowych (bibliotekarka, p. Beata Śliż)

– Literacki chat-room online z uczniami i absolwentami (p. Tomasz Kukliński)

Udostępniliśmy też literacką grę online „Czytanie wzmacnia”, przetestowaną przez naszego matematyka, p. Macieja Bzurę

Wszystkie materiały z wydarzenia opublikowaliśmy w mediach społecznościowych szkoły (p. Karolina Burdalska, p. Bartłomiej Puciłowski).

A teraz działamy dalej i czekamy na kolejną Noc Bibliotek!

Jesienne konkursy biblioteki

Oferta skierowana jest do uczniów III LO, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rywalizacji na polu literatury i sztuki fotografii. Nasza propozycja to dwa wewnątrzszkolne konkursy: „Jesienne zaczytanie” i „Pierwsze wiersze”. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminów, przygotowanie prac w zgodzie z ich zasadami oraz o przesłanie zgłoszeń pocztą elektroniczną na podany adres organizatora.

Regulamin_pierwsze wiersze_21-22

Regulamin_jesienne zaczytanie_21-22