Laureaci jesiennych konkursów biblioteki w roku 2021

W tym roku szkolnym zwycięzcami konkursu fotograficznego „Jesienne zaczytanie” okazali się:

1. Weronika Szpakowska (3F)
  2. Wiktoria Kajetaniak (3F)
  3. Paulina Piotrowska (2C)

Wyróżnienie – Kamil Mroczkowski (1B)

Natomiast autorami utworów nagrodzonych w konkursie poetyckim „Pierwsze wiersze” zostali:

1. Nikola Pazurkiewicz (3G) i Arkadiusz Konopka (3D)
  2. Paulina Luśnia (3F)
  3. Adrianna Borowska (3F)

Wyróżnienie – Helena Kaliszewska (3F)

Prace, za które przyznano nagrody główne, są widoczne na podstronach „Kreatywna Ściana” oraz „Teksty z szuflady”.

Noc Bibliotek 2021 w „Koperniku”

Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek brzmiało: „Czytanie wzmacnia”. W „Koperniku” potraktowaliśmy je bardzo serio i zaangażowaliśmy się zespołowo w przygotowanie wydarzenia. Dzięki temu zrealizowaliśmy parę udanych akcji i projektów:

– Mocne tytuły – nagrania autorskich recenzji książek z dziedziny psychologii (pedagog, p. Karolina Burdalska)

– Sleeveface – kreatywne fotografie z książką (uczniowie p. Joanny Toczko)

– Niezapomniane tytuły 1 – nagrania wywiadów z nauczycielami (uczennice p. Ewy Kiryły)

– Niezapomniane tytuły 2 – reporterska sonda na żywo wśród uczniów (uczennice pod opieką p. Karoliny Burdalskiej)

– Bookcrossing – akcja dzielenia się książkami z bibliotek domowych (bibliotekarka, p. Beata Śliż)

– Literacki chat-room online z uczniami i absolwentami (p. Tomasz Kukliński)

Udostępniliśmy też literacką grę online „Czytanie wzmacnia”, przetestowaną przez naszego matematyka, p. Macieja Bzurę

Wszystkie materiały z wydarzenia opublikowaliśmy w mediach społecznościowych szkoły (p. Karolina Burdalska, p. Bartłomiej Puciłowski).

A teraz działamy dalej i czekamy na kolejną Noc Bibliotek!