Egzamin DSD

Dnia 17 lutego 2021  uczniowie i uczennice Kopernika przystąpili do ustnego egzaminu DSD B2/C1.

Gratulujemy wysokich wyników!

EGZAMIN DSD
27 listopada 2019 roku uczniowie Kopernika po raz 10 przystąpili do egzaminu Deutsches Sprachdiplom DSD B2/C1.

Egzamin DSD II

W środę 28 listopada już po raz dziewiąty uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu Deutsches Sprachdiplom B2/C1. Komisja w składzie: pani Agnieszka Kubińska i pan Dawid Kazański dbała o spokojny przebieg egzaminu, podczas gdy uczniowie rozwiązywali zadania z czytania, słuchania, a przede wszystkim napisali rozprawkę w ciągu 120 minut. Trzymamy kciuki za wysokie wyniki!

Pokazowy egzamin DSD

Do styczniowego ustnego egzaminu Deutsches Sprachdiplom zostało jeszcze trochę czasu, a my już dzisiaj wzięliśmy udział w pokazowym egzaminie ustnym. Do symulowanego egzaminu przystąpiła Klaudia Gałan prezentując m.in. projekt ,,Sollte man Straßenkunst verbieten?’’. Klaudia wyczerpująco odpowiadała na pytania komisji egzaminacyjnej, której przewodniczył pan Martin Janczyk. Gratulujemy wyśmienitego wyniku już w klasie drugiej!

Egzamin ustny DSD

9 stycznia odbył się egzamin ustny certyfikatu Deutsches Sprachdiplom B2/C1.

Jest to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami Niemiec. Egzamin spełnia wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Deutsches Sprachdiplom odpowiada poziomowi B2/C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Certyfikat ustny tym razem zdobywali uczniowie klas trzecich uczący się języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym, którzy mieli za zadanie przedstawienie przygotowanego projektu oraz omówienie wylosowanego tematu. Zmagania językowe maturzystów oceniała komisja w składzie: pani Agnieszka Kubińska i pan Dawid Kazański. Obradom przewodniczył przedstawiciel Zentralstelle für Auslandsschulwesen pan Martin Janczyk.

Gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów!

DSD II

28 listopada, podobnie jak na całej półkuli północnej, w III LO uczniowie przystąpili do części pisemnej egzaminu DSD II – Deutsches Sprachdiplom na poziomie B2/C1

10 uczniów z klas 3a, 3 d i 3e zmagało się w tym dniu z zadaniami z czytania, słuchania, pisali także rozprawkę obejmującą streszczenie tekstu i analizę grafik.

Mamy nadzieję, że wszyscy osiągną satysfakcjonujące wyniki!

15 listopada odbył się w naszej szkole pilotażowy egzamin ustny DSD II.

Swoje umiejętności językowe prezentowali uczniowie III LO i zaprzyjaźnionego II LO. Naszą szkołę przed komisją w składzie: pan Martin Janczyk – przewodniczący i przedstawiciel ZfA, pani Agnieszka Kubińska i pan Dawid Kazański – egzaminatorzy reprezentowała Justyna Rodziewicz przedstawiając projekt: Musikschule: Lebensweise oder Zeitverlust. Następnie wypowiadała się na temat rodziny wielopokoleniowej.

Gratulujemy udanej prezentacji!

Poniżej zdjęcia zrobione przez Julię Szwedo z klasy III e.

image001

Uczniowie naszej szkoły realizujący naukę języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym mają możliwość uzyskania nieodpłatnie certyfikatu językowego Deutsches Sprachdiplom  der Kultusministerkonferenz  na poziomie B2/ C1  – DSD II.

Czym jest DSD i co daje uczniom pozytywny wynik egzaminu DSD  (Deutsches Sprachdiplom)?

– Jest to egzamin opracowywany w ścisłej współpracy z niemiecką instytucją oświatową ZfA (Zentralstelle für das Auslandsschulwesen).

– Jest on egzaminem państwowym opartym o standardy europejskie

– Jest on egzaminem złożonym z części ustnej i pisemnej

– Jest on egzaminem dwupoziomowym:

• DSD I A2-B1, zdawany na poziomie gimnazjum
  • DSD II B2-C1, zdawany na poziomie liceum

– Jest on przewidziany dla uczniów liceów ogólnokształcących, którzy uczyli się                              j. niemieckiego już wcześniej.

– Jest on egzaminem dla „całej klasy lub grupy„! Do tego egzaminu nie mogą przystąpić uczniowie, którzy chcieliby się do niego przygotowywać indywidualnie!

– zdany egzamin daje uczniom możliwość podjęcia studiów wyższych na wybranym kierunku w krajach niemieckojęzycznych

– osoby posiadające dyplom DSD II zwiększają swoje szanse na zatrudnienie nie tylko na polskim, ale przede wszystkim na europejskim rynku,

– Dyplom DSD II odpowiada poziomowi KDS (Kleines Deutsches Sprachdiplom) Instytutu Goethego

– Dyplom DSD II poświadcza znajomość języka niemieckiego na wysokim poziomie B2/C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

– egzamin DSD II w ramach programu szkolnego jest bezpłatny

Jak III LO przygotowuje uczniów do zdania egzaminu DSD II?

Uczniowie naszego liceum otrzymują szansę na zdanie egzaminu dzięki

– nauczaniu języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym

– rzetelnej pracy wykwalifikowanej kadry, która stosuje różnorodne formy nauczania

– ciekawym i urozmaiconym lekcjom języka niemieckiego